KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861006
nr 1486 1006
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Modell i landskap. Signerad. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 96x80 cm
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 18:08:59
29/8 17:55:49
- Klassiska
29 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Philippe de Rougemont
Läs mer om Philippe de Rougemont